Beste van Port Elizabeth - Cybo

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 22,6%
 Professionele Dienste: 11,2%
 bedryf: 9,5%
 Restaurante: 7,4%
 Opvoeding: 5,8%
 Hotelle & Reis: 5,5%
 Motor: 5,3%
 Tuisdienste: 5,2%
 Voedsel: 5,1%
 Ander: 22,3%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde ouderdom van besigheidGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Motoronderdele2364.20.4
Motorwerktuigkundige6764.21.2
Petrolstasies1753.90.3
Haarkappers2214.50.4
Skoonheidssalonne3244.60.6
Voorskoolse- en dagsorg2264.20.4
Banke1743.40.3
Leningsmaatskappye4234.10.8
Kruidenierswinkels en supermarkte4594.00.8
Algemene Kontrakteurs3364.20.6
Eiendom2854.00.5
Ander akkomodasie4384.20.8
Groothandel van konstruksie voorrade2294.10.4
Groothandel van masjienerie4284.30.8
Oprigting van geboue2273.70.4
Gesondheid en medies8034.31.5
Hospitale2144.00.4
Prokereurs regskunde2094.20.4
Tegniese konstruksiedienste1804.30.3
Kerke2634.50.5
Kafees1764.20.3
Kroeë en tavernes1884.10.3
Apteke2194.10.4
Elektronika winkels4054.00.7
Hardewarewinkels3874.00.7
Huishoudelike toebehore en goedere3694.10.7
Inkopies Ander2624.00.5
Kantoorvoorrade en skryfbehoeftewinkels2204.00.4
Klerewinkels4404.10.8
Meubelwinkels2264.10.4
Oppervlak van Port Elizabeth173,3 km²
Bevolking540849
Manlike bevolking257948 (47,7%)
Vroulike bevolking282902 (52,3%)
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 +121,2%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 +18,9%
Gemiddelde ouderdom29,3
Gemiddelde ouderdom van mans28
Gemiddelde Ouderdom, Vrouens30,4
Area Kodes41
WoongebiedeKorsten, Newton Park, North End, Port Elizabeth Central, Sidwell, Summerstrand, Walmer
LokaaltydVrydag 02:06
TydsoneSuid-Afrika-standaardtyd
weer20.0°C ligte reën
Lengte & Breedtegraad-33.91799° / 25.57007°
Poskodes60006001600360066008Meer

Kaart - Port Elizabeth

Bevolking Port Elizabeth

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking244491368965454717540849
Bevolkingsdigtheid1410 / km²2129 / km²2624 / km²3121 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Port Elizabeth

Verhoging van18,9% vanaf jaar2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Port Elizabeth+121,2%+46,6%+18,9%
Oos-Kaap+46,2%+15,9%+4,1%
Suid-Afrika+111,9%+48,1%+21,4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gemiddelde ouderdom Port Elizabeth

Gemiddelde ouderdom: 29,3 jaar
PlekGemiddelde ouderdomMediaan ouderdom (vroulik)Mediaan ouderdom (manlik)
Port Elizabeth29,3 jaar30,4 jaar28 jaar
Oos-Kaap23,2 jaar25 jaar21,2 jaar
Suid-Afrika25,4 jaar26,3 jaar24,5 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Port Elizabeth Bevolkingsboom

Bevolking volgens ouderdom en geslag
ouderdomManlikVroulik totale
Onder 5238562346047316
5-9213182088642205
10-14195081870238211
15-19226542332345978
20-24268462777354619
25-29249852541650401
30-34204702107041540
35-39187971954738344
40-44166851869335378
45-49148851739132276
50-54130881616329251
55-59108051371024516
60-6486011136519966
65-695858831014169
70-744239691011150
75-79291547907706
80-84151730314548
85 Plus92423633287
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bevolkingsdigtheid Port Elizabeth

Bevolkingsdigtheid: 3121 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Port Elizabeth540849173,3 km²3121 / km²
Oos-Kaap6.6 miljoen168 966 km²39.0 / km²
Suid-Afrika54.3 miljoen1 219 846,5 km²44.5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige en Geprojekteerde Bevolking Port Elizabeth

Geskatte bevolking vanaf 1890 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Woongebiede

Verspreiding van besighede volgens buurt in Port Elizabeth
 Newton Park: 11,8%
 Walmer: 9,3%
 North End: 8,1%
 Port Elizabeth Central: 7,7%
 Ander: 63,1%

Area kodes

Persentasie Areakodes wat deur besighede gebruik word in Port Elizabeth
 Area Kode 41: 82,7%
 Area Kode 7: 7,2%
 Ander: 10,1%

Besigheidsverspreiding per prys vir Port Elizabeth

 goedkoop: 60,2%
 matige: 28,3%
 duur: 10%
 Baie Duur: 1,5%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Port Elizabeth

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Port Elizabeth4 485 279 t8,29 t25 885 t/km²
Oos-Kaap38 642 171 t5,86 t228,7 t/km²
Suid-Afrika358 473 407 t6,6 t293,9 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Port Elizabeth

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 20134 485 279 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita8,29 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)25 885 t/km²

Port Elizabeth

Port Elizabeth (Xhosa: iBhayi; Zoeloe: Bhayi), wat in die volksmond in Afrikaans dikwels "Die Baai" of net "PE" genoem word, is 'n hawestad geleë aan Algoabaai, in die Oos-Kaapprovinsie, Suid-Afrika, 763 km oos van Kaapstad. Met 'n bevolking van 312 390 (2011)..  ︎  Port Elizabeth Wikipedia-bladsy

Poskodes

Persentasie besighede per Poskodes in Port Elizabeth
 Poskode 6001: 36,5%
 Poskode 6070: 14,1%
 Poskode 6045: 11,8%
 Poskode 6020: 6,9%
 Ander: 30,8%

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.