Besighede in Polokwane

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 22,1%
 Professionele Dienste: 12%
 Opvoeding: 10,7%
 bedryf: 7,8%
 Motor: 6%
 Restaurante: 5,7%
 Hotelle & Reis: 5,5%
 Ander: 30,1%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Motoronderdele684.0121.6
Motorwerktuigkundige1924.1343.5
Nuwe Motorhandelaars724.0128.8
Petrolstasies653.9116.3
Leningsmaatskappye1113.7198.6
Kruidenierswinkels en supermarkte804.0143.1
Algemene Kontrakteurs1054.0187.8
Ander akkomodasie1374.0245.1
Groothandel van masjienerie833.9148.5
Gesondheid en medies2383.8425.8
Hospitale683.4121.6
Prokereurs regskunde994.0177.1
Tegniese konstruksiedienste734.5130.6
Afdelingswinkels654.0116.3
Apteke803.9143.1
Elektronika winkels974.1173.5
Hardewarewinkels924.0164.6
Huishoudelike toebehore en goedere964.2171.7
Inkopies Ander544.296.6
Klerewinkels1523.9271.9
Meubelwinkels554.398.4
Oppervlak van Polokwane, Limpopo0,998 km²
Bevolking559
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 +168,8%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 +27,9%
Area Kodes15
WoongebiedePolokwane Central, Polokwane Ext 17
LokaaltydDinsdag 12:52
TydsoneSuid-Afrika-standaardtyd
Lengte & Breedtegraad-23.90449° / 29.46885°
Poskodes06990700070107040705Meer

Kaart - Polokwane, Limpopo

Bevolking Polokwane, Limpopo

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking208331437559
Bevolkingsdigtheid208.4 / km²331.6 / km²437.8 / km²560.0 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Polokwane

Verhoging van27,9% vanaf jaar2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Polokwane, Limpopo+168,8%+68,9%+27,9%
Pietersburg+194,4%+69,8%+31,5%
Limpopo+69%+26,1%+9,4%
Suid-Afrika+111,9%+48,1%+21,4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingsdigtheid Polokwane, Limpopo

Bevolkingsdigtheid: 560.0 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Polokwane, Limpopo5590,998 km²560.0 / km²
Pietersburg6629930,1 km²2204 / km²
Limpopo5.5 miljoen125 754 km²44.0 / km²
Suid-Afrika54.3 miljoen1 219 846,5 km²44.5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige en Geprojekteerde Bevolking Polokwane, Limpopo

Geskatte bevolking vanaf 1890 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Area kodes

Persentasie Areakodes wat deur besighede gebruik word in Polokwane
 Area Kode 15: 79,3%
 Area Kode 7: 9%
 Ander: 11,6%

Besigheidsverspreiding per prys vir Polokwane, Limpopo

 goedkoop: 56,7%
 matige: 31,3%
 duur: 9%
 Baie Duur: 3%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Polokwane, Limpopo

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Polokwane, Limpopo3 774 t6,75 t3 780 t/km²
Pietersburg465 053 t7,01 t15 463 t/km²
Limpopo34 273 198 t6,19 t272,5 t/km²
Suid-Afrika358 473 407 t6,6 t293,9 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Polokwane, Limpopo

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 20133 774 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita6,75 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)3 780 t/km²

Natuurlike gevare risiko

Relatiewe risiko uit 10
droogteLaag (2)
* Risiko's, veral met betrekking tot oorstromings of grondverskuiwings, is moontlik nie vir die hele gebied nie.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.

Polokwane, Limpopo

Polokwane (voorheen Pietersburg) is die hoofstad van die Limpopoprovinsie in Suid-Afrika, sowat 300 km noord van die Witwatersrand en 200 km suid van Zimbabwe, met sowat 150 000 inwoners. Voor 2003 was die Afrikaanse naam die amptelike naam, maar sedertdien is..  ︎  Polokwane Wikipedia-bladsy

Poskodes

Persentasie besighede per Poskodes in Polokwane
 Poskode 0699: 66,3%
 Poskode 0700: 22,3%
 Ander: 11,4%

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.