Besighede in Johannesburg

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 24,6%
 Professionele Dienste: 11%
 bedryf: 8%
 Restaurante: 7%
 Tuisdienste: 6,6%
 Voedsel: 6%
 Ander: 36,8%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde ouderdom van besigheidGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Motoronderdele119622,3 jaar4.08.5
Motorwerktuigkundige265034,1 jaar4.018.8
Haarkappers15104.210.7
Skoonheidssalonne17754.212.6
Leningsmaatskappye15843.811.2
Kruidenierswinkels en supermarkte25504.018.1
Algemene Kontrakteurs11684.08.3
Eiendom11604.28.2
Woonstelle20663.914.6
Ander akkomodasie9764.16.9
Groothandel van masjienerie150136,3 jaar4.210.6
Oprigting van geboue77638,7 jaar4.15.5
Gesondheid en medies27224.119.3
Advertensies en Bemarking69419,1 jaar4.44.9
Besigheidsdienste7424.05.3
Korporatiewe bestuur8534.06.0
Prokereurs regskunde6783.94.8
Kerke10944.57.7
Kafees6784.24.8
Kitskosrestaurante6593.94.7
Kroeë en tavernes7014.15.0
Apteke8693.86.2
Elektronika winkels17564.012.4
Hardewarewinkels15884.011.2
Huishoudelike toebehore en goedere14884.110.5
Inkopies Ander12663.99.0
Kantoorvoorrade en skryfbehoeftewinkels126624,5 jaar4.09.0
Klerewinkels23224.016.4
Meubelwinkels11013.97.8
Skoenwinkels7024.15.0
Oppervlak van Johannesburg, Gauteng38,5 km²
Bevolking141200
Manlike bevolking67992 (48,2%)
Vroulike bevolking73208 (51,8%)
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 +359,4%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 +56,5%
Gemiddelde ouderdom30,7
Gemiddelde ouderdom van mans29,7
Gemiddelde Ouderdom, Vrouens31,6
Area Kodes1011
WoongebiedeJohannesburg
LokaaltydMaandag 10:56
TydsoneSuid-Afrika-standaardtyd
weer14.8°C min wolke
Lengte & Breedtegraad-26.20227° / 28.04363°
Poskodes17121813181618241828Meer

Kaart - Johannesburg, Gauteng

Bevolking Johannesburg, Gauteng

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking307366095890228141200
Bevolkingsdigtheid797.7 / km²1581 / km²2341 / km²3664 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Johannesburg

Verhoging van56,5% vanaf jaar2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Johannesburg, Gauteng+359,4%+131,6%+56,5%
Hillbrow+358,8%+131,4%+56,5%
Gauteng+262,9%+103,1%+45,4%
Suid-Afrika+111,9%+48,1%+21,4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gemiddelde ouderdom Johannesburg, Gauteng

Gemiddelde ouderdom: 30,7 jaar
PlekGemiddelde ouderdomMediaan ouderdom (vroulik)Mediaan ouderdom (manlik)
Johannesburg, Gauteng30,7 jaar31,6 jaar29,7 jaar
Hillbrow28,2 jaar27,8 jaar28,6 jaar
Gauteng28,1 jaar28,2 jaar28,1 jaar
Suid-Afrika25,4 jaar26,3 jaar24,5 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Johannesburg, Gauteng Bevolkingsboom

Bevolking volgens ouderdom en geslag
ouderdomManlikVroulik totale
Onder 55391526110652
5-9458642358822
10-14439143778769
15-194842532710170
20-248023820016224
25-297161723514396
30-346070602612096
35-395546572911276
40-444921527610197
45-49402648698896
50-54357144147986
55-59280634966303
60-64226827385006
65-69168818773566
70-74115014662617
75-7974311771920
80-844588231281
85 Plus3516811032
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bevolkingsdigtheid Johannesburg, Gauteng

Bevolkingsdigtheid: 3664 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Johannesburg, Gauteng14120038,5 km²3664 / km²
Hillbrow43687982,7 km²5283 / km²
Gauteng13.5 miljoen18 178,3 km²743.9 / km²
Suid-Afrika54.3 miljoen1 219 846,5 km²44.5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige en Geprojekteerde Bevolking Johannesburg, Gauteng

Geskatte bevolking vanaf 1900 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Area kodes

Persentasie Areakodes wat deur besighede gebruik word in Johannesburg
 Area Kode 11: 71,4%
 Area Kode 7: 13,4%
 Ander: 15,2%

Besigheidsverspreiding per prys vir Johannesburg, Gauteng

 goedkoop: 52,4%
 matige: 37,1%
 duur: 8,7%
 Baie Duur: 1,8%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Johannesburg, Gauteng

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Johannesburg, Gauteng1 483 865 t10,5 t38 509 t/km²
Hillbrow4 583 585 t10,5 t55 430 t/km²
Gauteng126 172 862 t9,33 t6 940 t/km²
Suid-Afrika358 473 407 t6,6 t293,9 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Johannesburg, Gauteng

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 20131 483 865 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita10,5 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)38 509 t/km²

Natuurlike gevare risiko

Relatiewe risiko uit 10
droogteMedium (5)
* Risiko's, veral met betrekking tot oorstromings of grondverskuiwings, is moontlik nie vir die hele gebied nie.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.

Onlangse aardbewings in die omgewing

Grootte 3.0 en groter
DatumTydgrootteAfstanddieptePlekskakel
2019-02-2820:564,925,9 km5 000 m6km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
2018-02-2009:234,526,3 km5 000 m7km SSW of Soweto, South Africausgs.gov
2018-02-1621:164,236,8 km5 000 m8km WNW of Orange Farm, South Africausgs.gov
2018-01-2311:474,424,3 km5 000 m4km WSW of Soweto, South Africausgs.gov
2013-11-1723:534,38,3 km5 000 m8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
2012-08-1608:394,737,7 km5 000 mSouth Africausgs.gov
2009-12-1807:124,216,8 km2 000 mSouth Africausgs.gov
2006-10-2607:55435,2 km5 000 mSouth Africausgs.gov
2006-04-2803:503,815,3 km5 000 mSouth Africausgs.gov
2006-01-2401:133,622,8 km2 000 mSouth Africausgs.gov

Vind historiese aardbewings wat voorgekom het naby Johannesburg, Gauteng

Vroegste datum  Laaste datum 
 Grootte 3.0 en groter   Grootte 4.0 en groter   Grootte 5.0 en groter 

Johannesburg, Gauteng

Johannesburg (Xhosa: iRhawutini; Zoeloe: iGoli, Plek van Goud) is die vernaamste sake- en bevolkingsentrum van Suid-Afrika met 'n oppervlakte van 1 645 vierkante kilometer en 4 434 827 inwoners in die metro (2011). Dit is die hoofstad van die provinsie Gauteng..  ︎  Johannesburg Wikipedia-bladsy

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.