Besighede in Durban

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 25,3%
 Professionele Dienste: 12,5%
 bedryf: 9,6%
 Restaurante: 6,6%
 Voedsel: 5,9%
 Motor: 5,5%
 Ander: 34,6%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde ouderdom van besigheidGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Motoronderdele8384.019.5
Motorwerktuigkundige19494.145.3
Haarkappers7664.217.8
Skoonheidssalonne10554.224.5
Leningsmaatskappye8553.819.9
Kruidenierswinkels en supermarkte15634.036.3
Straatverskaffer4434.010.3
Algemene Kontrakteurs8484.119.7
Eiendom5404.012.5
Ander akkomodasie5684.013.2
Groothandel van konstruksie voorrade6754.115.7
Groothandel van masjienerie11324.126.3
Oprigting van geboue4154.19.6
Gesondheid en medies20184.246.9
Besigheidsdienste4154.29.6
Korporatiewe bestuur4614.310.7
Prokereurs regskunde5224.112.1
Kerke4564.210.6
Apteke5574.012.9
Elektronika winkels9184.021.3
Hardewarewinkels11754.227.3
Huishoudelike toebehore en goedere11404.126.5
Inkopies Ander9384.021.8
Kantoorvoorrade en skryfbehoeftewinkels4584.110.6
Klerewinkels15314.035.6
Meubelwinkels7254.116.8
Skoenwinkels4014.09.3
Oppervlak van Durban, KwaZulu-Natal9,6 km²
Bevolking43054
Manlike bevolking20121 (46,7%)
Vroulike bevolking22933 (53,3%)
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 +98%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 +14,2%
Gemiddelde ouderdom28,3
Gemiddelde ouderdom van mans28,8
Gemiddelde Ouderdom, Vrouens27,8
Area Kodes31
WoongebiedeDurban Central, Pinetown
LokaaltydDinsdag 15:38
TydsoneSuid-Afrika-standaardtyd
Lengte & Breedtegraad-29.8579° / 31.0292°
Poskodes36023609361140004001Meer

Kaart - Durban, KwaZulu-Natal

Bevolking Durban, KwaZulu-Natal

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking21744314403769943054
Bevolkingsdigtheid2266 / km²3276 / km²3928 / km²4486 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Durban

Verhoging van14,2% vanaf jaar2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Durban, KwaZulu-Natal+98%+36,9%+14,2%
KwaZulu-Natal+61,9%+23,2%+8%
Suid-Afrika+111,9%+48,1%+21,4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gemiddelde ouderdom Durban, KwaZulu-Natal

Gemiddelde ouderdom: 28,3 jaar
PlekGemiddelde ouderdomMediaan ouderdom (vroulik)Mediaan ouderdom (manlik)
Durban, KwaZulu-Natal28,3 jaar27,8 jaar28,8 jaar
KwaZulu-Natal23,4 jaar24,5 jaar22,1 jaar
Suid-Afrika25,4 jaar26,3 jaar24,5 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Durban, KwaZulu-Natal Bevolkingsboom

Bevolking volgens ouderdom en geslag
ouderdomManlikVroulik totale
Onder 5154014552996
5-910329101943
10-148728541726
15-19118717172905
20-24312444767600
25-29307136056677
30-34253223404873
35-39190814843393
40-44127410522326
45-497568221578
50-545947271321
55-595416931235
60-645026011104
65-69354591945
70-74313457770
75-79216393610
80-84157363520
85 Plus148393542
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bevolkingsdigtheid Durban, KwaZulu-Natal

Bevolkingsdigtheid: 4486 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Durban, KwaZulu-Natal430549,6 km²4486 / km²
KwaZulu-Natal10.4 miljoen94 361,3 km²110.6 / km²
Suid-Afrika54.3 miljoen1 219 846,5 km²44.5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige en Geprojekteerde Bevolking Durban, KwaZulu-Natal

Geskatte bevolking vanaf 1890 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Area kodes

Persentasie Areakodes wat deur besighede gebruik word in Durban
 Area Kode 31: 77,7%
 Area Kode 7: 8,6%
 Ander: 13,8%

Besigheidsverspreiding per prys vir Durban, KwaZulu-Natal

 goedkoop: 48,9%
 matige: 40,2%
 duur: 9,9%
 Baie Duur: 1%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Durban, KwaZulu-Natal

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Durban, KwaZulu-Natal43 366 t1,01 t4 519 t/km²
KwaZulu-Natal59 080 989 t5,66 t626,1 t/km²
Suid-Afrika358 473 407 t6,6 t293,9 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Durban, KwaZulu-Natal

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 201343 366 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita1,01 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)4 519 t/km²

Natuurlike gevare risiko

Relatiewe risiko uit 10
droogteMedium (4)
vloedHoog (10)
aardbewingMedium (2,1)
* Risiko's, veral met betrekking tot oorstromings of grondverskuiwings, is moontlik nie vir die hele gebied nie.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.
4. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.

Onlangse aardbewings in die omgewing

Grootte 3.0 en groter
DatumTydgrootteAfstanddieptePlekskakel
2016-02-0601:003,744,7 km15 010 m30km NNE of Mpumalanga, South Africausgs.gov
2015-06-1520:214,393,6 km15 300 m19km ESE of Sundumbili, South Africausgs.gov
1994-01-0909:013,779,2 km5 000 mSouth Africausgs.gov
1989-08-2112:573,960,9 km10 000 mSouth Africausgs.gov

Durban, KwaZulu-Natal

Durban (Zoeloe: eThekwini [ˈɛːʔtʰɛˌkwinĭ], vroeër Port Natal) is 'n stad in KwaZulu-Natal, Suid-Afrika met ongeveer 4 miljoen inwoners uit 'n diverse groep kulture. Dit is 'n gewilde vakansiebestemming weens goeie weer en die warm Agulhasstroom. Suid-Afrika se..  ︎  Durban Wikipedia-bladsy

Poskodes

Persentasie besighede per Poskodes in Durban
 Poskode 4001: 38%
 Poskode 4051: 8,6%
 Poskode 3610: 6,3%
 Poskode 4052: 6,1%
 Poskode 4091: 5,8%
 Ander: 35,2%

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.