Beste van Delmas - Cybo

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 20,6%
 bedryf: 11,1%
 Professionele Dienste: 9,1%
 Opvoeding: 8,9%
 Voedsel: 7,9%
 Restaurante: 6,5%
 Tuisdienste: 5,9%
 Motor: 5,7%
 Ander: 24,1%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Bande en Batterye64.1193.5
Motoronderdele94.1290.3
Motorwerktuigkundige233.9741.9
Nuwe Motorhandelaars74.5225.8
Petrolstasies83.7258.1
Haarkappers64.6193.5
Skoonheidssalonne74.7225.8
Primêre skool en créche104.5322.6
Sekondêre onderrig53.8161.3
Voorskoolse- en dagsorg124.6387.1
Leningsmaatskappye123.2387.1
Kruidenierswinkels en supermarkte203.8645.2
Algemene Kontrakteurs74.4225.8
Ander akkomodasie64.1193.5
Groothandel van konstruksie voorrade64.1193.5
Groothandel van masjienerie94.6290.3
Trekkers en Plaastoerusting124.1387.1
Gesondheid en medies123.6387.1
Kerke104.6322.6
Apteke83.3258.1
Elektronika winkels53.0161.3
Hardewarewinkels84.5258.1
Klerewinkels133.3419.4
Meubelwinkels54.1161.3
Selfoonwinkels62.9193.5
Skoenwinkels64.3193.5
Oppervlak van Delmas0,408 km²
Bevolking31
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 +34,8%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 -59,2%
WoongebiedeBotleng, Delmas, Delmas West, Eloff, Eloff SH
LokaaltydVrydag 02:15
TydsoneSuid-Afrika-standaardtyd
Lengte & Breedtegraad-26.1466° / 28.68322°
Poskodes220022102211

Kaart - Delmas

Bevolking Delmas

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking23597631
Bevolkingsdigtheid56.4 / km²144.7 / km²186.4 / km²76.0 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Delmas

Vermindering van 59,2% van jaar 2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Delmas+34,8%-47,5%-59,2%
Mpumalanga+151,2%+62,9%+28%
Suid-Afrika+111,9%+48,1%+21,4%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingsdigtheid Delmas

Bevolkingsdigtheid: 76.0 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Delmas310,408 km²76.0 / km²
Mpumalanga4.3 miljoen76 494,7 km²56.2 / km²
Suid-Afrika54.3 miljoen1 219 846,5 km²44.5 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige Bevolking van Delmas

Geskatte Antieke Bevolking tot en met 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Woongebiede

Verspreiding van besighede volgens buurt in Delmas
 Delmas: 62,9%
 Delmas West: 10,1%
 Eloff SH: 5%
 Botleng: 4,7%
 Ander: 17,3%

Area kodes

Persentasie Areakodes wat deur besighede gebruik word in Delmas
 Area Kode 13: 73,2%
 Area Kode 7: 11,1%
 Area Kode 82: 5,7%
 Ander: 9,9%

Besigheidsverspreiding per prys vir Delmas

 goedkoop: 61,5%
 matige: 30,8%
 Baie Duur: 7,7%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Delmas

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Delmas231,7 t7,47 t568,3 t/km²
Mpumalanga29 616 574 t6,89 t387,2 t/km²
Suid-Afrika358 473 407 t6,6 t293,9 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Delmas

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 2013231,7 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita7,47 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)568,3 t/km²

Natuurlike gevare risiko

Relatiewe risiko uit 10
droogteMedium (5)
* Risiko's, veral met betrekking tot oorstromings of grondverskuiwings, is moontlik nie vir die hele gebied nie.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and International Research Institute for Climate and Society - IRI - Columbia University. 2005. Global Drought Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4VX0DFT.

Onlangse aardbewings in die omgewing

Grootte 3.0 en groter
DatumTydgrootteAfstanddieptePlekskakel
2018-11-2515:474,651,2 km5 000 m6km WNW of eMbalenhle, South Africausgs.gov
2013-11-1723:534,372,5 km5 000 m8km WSW of Johannesburg, South Africausgs.gov
2009-12-1807:124,248,4 km2 000 mSouth Africausgs.gov
2008-05-3007:003,658,9 km5 000 mSouth Africausgs.gov
2006-06-0207:553,619,6 km5 000 mSouth Africausgs.gov
2006-04-2803:503,861,1 km5 000 mSouth Africausgs.gov
2006-01-2401:133,643,6 km2 000 mSouth Africausgs.gov
2002-07-1120:164,744,3 km5 000 mSouth Africausgs.gov
2000-12-2406:464,150 km5 000 mSouth Africausgs.gov
1998-04-2517:504,571,9 km5 000 mSouth Africausgs.gov

Vind historiese aardbewings wat voorgekom het naby Delmas

Vroegste datum  Laaste datum 
 Grootte 3.0 en groter   Grootte 4.0 en groter   Grootte 5.0 en groter 

Delmas

Delmas is 'n boerderydorp in die Suid-Afrikaanse provinsie Mpumalanga, oos van Johannesburg. Die plaaslike boerderye produseer mielies, koring, aartappels en hoenders.   ︎  Delmas Wikipedia-bladsy

Poskodes

Persentasie besighede per Poskodes in Delmas
 Poskode 2210: 87,6%
 Poskode 2211: 7,5%
 Ander: 4,8%

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.