Besighede in Zielona Góra

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 19,2%
 Professionele Dienste: 14,4%
 bedryf: 9,4%
 Tuisdienste: 9,2%
 Medies: 8,2%
 Opvoeding: 5,2%
 Restaurante: 5,1%
 Ander: 29,4%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde ouderdom van besigheidGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Motoronderdele1214.37.4
Motorwerktuigkundige2964.318.0
Haarkappers1324.58.0
Skoonheidssalonne2074.512.6
Publieke administrasie952.95.8
Ander opvoeding994.06.0
Sekondêre onderrig1014.06.1
Banke1033.66.3
Finansieël - ander1444.18.8
Leningsmaatskappye2814.017.1
Kruidenierswinkels en supermarkte2084.012.6
Algemene Kontrakteurs1724.210.5
Ander konstruksie2594.415.7
Eiendom2474.215.0
Elektriese installasie1004.16.1
Ander akkomodasie1164.27.1
Busse en treine1494.29.1
Reis en vervoer1344.38.1
Alle lidmaatskapsorganisasies984.36.0
Groothandel van konstruksie voorrade1634.39.9
Groothandel van masjienerie2594.315.7
Groothandelaars1284.37.8
Konstruksie1774.210.8
Oprigting van geboue1364.48.3
Gesondheid en medies8263.950.2
Tandartse1544.09.4
Advertensies en Bemarking1104.76.7
Korporatiewe bestuur1034.46.3
Prokereurs regskunde2084.312.6
Rekenmeesters1884.411.4
Tegniese konstruksiedienste1404.38.5
Apteke1394.28.4
Elektronika winkels2904.317.6
Hardewarewinkels1944.211.8
Huishoudelike toebehore en goedere2444.114.8
Inkopies Ander1194.17.2
Klerewinkels2034.312.3
Meubelwinkels1424.28.6
Oppervlak van Zielona Góra, Województwo Lubuskie278,3 km²
Bevolking16453
Manlike bevolking8279 (50,3%)
Vroulike bevolking8174 (49,7%)
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 +130,8%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 +26,6%
Gemiddelde ouderdom34,5
Gemiddelde ouderdom van mans34,3
Gemiddelde Ouderdom, Vrouens34,7
Area Kodes6768
WoongebiedeNowe Miasto, Osiedle Na Olimpie, Osiedle Stefana Batorego, Osiedle Zdrojowe
LokaaltydSaterdag 20:38
TydsoneSentraal-Europese somertyd
Lengte & Breedtegraad51.93548° / 15.50643°
Poskodes65-00165-00265-00365-00465-007Meer

Kaart - Zielona Góra, Województwo Lubuskie

Bevolking Zielona Góra, Województwo Lubuskie

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking7130107201299316453
Bevolkingsdigtheid25.6 / km²38.5 / km²46.7 / km²59.1 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Zielona Góra

Verhoging van26,6% vanaf jaar2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Zielona Góra, Województwo Lubuskie+130,8%+53,5%+26,6%
Lubuskie+17%+2,7%+0,8%
Pole+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gemiddelde ouderdom Zielona Góra, Województwo Lubuskie

Gemiddelde ouderdom: 34,5 jaar
PlekGemiddelde ouderdomMediaan ouderdom (vroulik)Mediaan ouderdom (manlik)
Zielona Góra, Województwo Lubuskie34,5 jaar34,7 jaar34,3 jaar
Lubuskie34,8 jaar35,4 jaar34,3 jaar
Pole35 jaar35,6 jaar34,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Zielona Góra, Województwo Lubuskie Bevolkingsboom

Bevolking volgens ouderdom en geslag
ouderdomManlikVroulik totale
Onder 55475121059
5-9478472950
10-14494479974
15-196045671171
20-246315901222
25-297377271465
30-347627831545
35-397767641540
40-446255891215
45-495745811156
50-546246851310
55-596506421292
60-645435231066
65-69233261494
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bevolkingsdigtheid Zielona Góra, Województwo Lubuskie

Bevolkingsdigtheid: 59.1 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Zielona Góra, Województwo Lubuskie16453278,3 km²59.1 / km²
Lubuskie1.0 miljoen13 990,6 km²72.4 / km²
Pole38.5 miljoen312 592,3 km²123.3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige en Geprojekteerde Bevolking Zielona Góra, Województwo Lubuskie

Geskatte bevolking vanaf 1720 tot 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Area kodes

Persentasie Areakodes wat deur besighede gebruik word in Zielona Góra
 Area Kode 68: 52,5%
 Area Kode 60: 16,4%
 Area Kode 50: 6,7%
 Area Kode 69: 5,4%
 Ander: 18,9%

Besigheidsverspreiding per prys vir Zielona Góra, Województwo Lubuskie

 goedkoop: 55,3%
 matige: 35,5%
 duur: 9,2%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Zielona Góra, Województwo Lubuskie

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Zielona Góra, Województwo Lubuskie101 625 t6,18 t365,1 t/km²
Lubuskie5 981 824 t5,91 t427,6 t/km²
Pole230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Zielona Góra, Województwo Lubuskie

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 2013101 625 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita6,18 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)365,1 t/km²

Onlangse aardbewings in die omgewing

Grootte 3.0 en groter
DatumTydgrootteAfstanddieptePlekskakel
2012-06-0918:16452,2 km5 000 mPolandusgs.gov
2011-02-1720:26443,7 km5 000 mPolandusgs.gov
2010-07-1508:434,154,1 km5 000 mPolandusgs.gov
2010-04-2920:514,248,1 km5 000 mPolandusgs.gov
2009-01-1009:124,147,4 km5 000 mPolandusgs.gov
2008-06-1809:473,645,7 km5 000 mPolandusgs.gov
2007-12-0817:213,949,9 km5 000 mPolandusgs.gov
2007-07-0411:453,850,3 km5 000 mPolandusgs.gov
2006-10-1121:283,444,9 km5 000 mPolandusgs.gov
2003-07-2409:043,739 km5 000 mPolandusgs.gov

Vind historiese aardbewings wat voorgekom het naby Zielona Góra, Województwo Lubuskie

Vroegste datum  Laaste datum 
 Grootte 3.0 en groter   Grootte 4.0 en groter   Grootte 5.0 en groter 

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.