Besighede in Lublin

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 21,1%
 Professionele Dienste: 14,1%
 bedryf: 9%
 Medies: 8,6%
 Tuisdienste: 7%
 Restaurante: 5,9%
 Opvoeding: 5,4%
 Ander: 28,8%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde ouderdom van besigheidGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Motoronderdele29529,3 jaar4.21.0
Motorwerktuigkundige64230 jaar4.22.1
Haarkappers2714.40.9
Skoonheidssalonne4424.41.5
Ander opvoeding2334.20.8
Sekondêre onderrig2373.80.8
Banke2423.20.8
Finansieël - ander2143.20.7
Leningsmaatskappye64627,2 jaar3.72.2
Kruidenierswinkels en supermarkte54230,6 jaar4.01.8
Algemene Kontrakteurs35133,3 jaar4.11.2
Ander konstruksie68142,8 jaar4.22.3
Eiendom47930 jaar4.41.6
Ander akkomodasie22534,4 jaar4.20.8
Busse en treine2573.40.9
Reis en vervoer26828,4 jaar3.80.9
Groothandel van konstruksie voorrade39337,9 jaar4.31.3
Groothandel van masjienerie55339,2 jaar4.31.8
Groothandelaars31934,4 jaar4.21.1
Konstruksie39737,3 jaar4.31.3
Oprigting van geboue33142,1 jaar3.91.1
Gesondheid en medies179734,4 jaar4.16.0
Tandartse37133,8 jaar4.41.2
Advertensies en Bemarking26525 jaar4.60.9
Korporatiewe bestuur26627,9 jaar4.00.9
Prokereurs regskunde5254.61.8
Rekenmeesters36627,4 jaar4.31.2
Tegniese konstruksiedienste23336,9 jaar4.40.8
Kroeë en tavernes2754.20.9
Apteke35240,1 jaar4.51.2
Elektronika winkels68233,3 jaar4.22.3
Hardewarewinkels48628,6 jaar4.21.6
Huishoudelike toebehore en goedere46831,7 jaar4.21.6
Inkopies Ander29741,7 jaar4.31.0
Klerewinkels47732,5 jaar4.31.6
Meubelwinkels26135,5 jaar4.20.9
Oppervlak van Lublin, Woiwodskap Lublin147 km²
Bevolking299799
Manlike bevolking141795 (47,3%)
Vroulike bevolking158004 (52,7%)
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 -7,7%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 -8,7%
Gemiddelde ouderdom35,5
Gemiddelde ouderdom van mans34,3
Gemiddelde Ouderdom, Vrouens36,5
Area Kodes81
WoongebiedeGłusk, Majdanek, Osiedle Bronowice III - Maki, Sławin, Węglin-południe, Śródmieście
LokaaltydDinsdag 11:03
TydsoneSentraal-Europese somertyd
weer11.8°C verspreide wolke
Lengte & Breedtegraad51.25° / 22.56667°
Poskodes20-00120-00220-00320-00420-005Meer

Kaart - Lublin, Woiwodskap Lublin

Bevolking Lublin, Woiwodskap Lublin

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking324920342236328523299799
Bevolkingsdigtheid2210 / km²2328 / km²2234 / km²2039 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Lublin

Vermindering van 8,7% van jaar 2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Lublin, Woiwodskap Lublin-7,7%-12,4%-8,7%
Woiwodskap Lublin+5,7%-3,6%-2,8%
Pole+13%+1,1%+0,3%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gemiddelde ouderdom Lublin, Woiwodskap Lublin

Gemiddelde ouderdom: 35,5 jaar
PlekGemiddelde ouderdomMediaan ouderdom (vroulik)Mediaan ouderdom (manlik)
Lublin, Woiwodskap Lublin35,5 jaar36,5 jaar34,3 jaar
Woiwodskap Lublin34,4 jaar35,2 jaar33,7 jaar
Pole35 jaar35,6 jaar34,3 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Lublin, Woiwodskap Lublin Bevolkingsboom

Bevolking volgens ouderdom en geslag
ouderdomManlikVroulik totale
Onder 58441821216653
5-97096688113977
10-147109702214131
15-198807896217769
20-24130451475827804
25-29145881524029829
30-34136691406627735
35-39122321271424947
40-4498621038920252
45-4994211046319884
50-54109061304923955
55-59114771481126288
60-6493301275922089
65-695814867914493
70-74000
75-79000
80-84000
85 Plus000
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bevolkingsdigtheid Lublin, Woiwodskap Lublin

Bevolkingsdigtheid: 2039 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Lublin, Woiwodskap Lublin299799147 km²2039 / km²
Woiwodskap Lublin2.2 miljoen25 112,6 km²85.7 / km²
Pole38.5 miljoen312 592,3 km²123.3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige Bevolking van Lublin, Woiwodskap Lublin

Geskatte bevolking vanaf 1740 tot 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Woongebiede

Verspreiding van besighede volgens buurt in Lublin
 Sławin: 24,4%
 Węglin-południe: 17,6%
 Osiedle Bronowice III - Maki: 17,3%
 Majdanek: 8,3%
 Głusk: 5,4%
 Śródmieście: 5,1%
 Ander: 21,9%

Area kodes

Persentasie Areakodes wat deur besighede gebruik word in Lublin
 Area Kode 81: 56,8%
 Area Kode 50: 12,2%
 Area Kode 60: 9,9%
 Ander: 21,1%

Besigheidsverspreiding per prys vir Lublin, Woiwodskap Lublin

 goedkoop: 49,9%
 matige: 41%
 duur: 8,1%
 Baie Duur: 1%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Lublin, Woiwodskap Lublin

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Lublin, Woiwodskap Lublin1 839 423 t6,14 t12 513 t/km²
Woiwodskap Lublin11 337 275 t5,27 t451,5 t/km²
Pole230 825 573 t5,99 t738,4 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Lublin, Woiwodskap Lublin

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 20131 839 423 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita6,14 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)12 513 t/km²

Natuurlike gevare risiko

Relatiewe risiko uit 10
vloedMedium (4)
* Risiko's, veral met betrekking tot oorstromings of grondverskuiwings, is moontlik nie vir die hele gebied nie.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Flood Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4668B3D.

Lublin, Woiwodskap Lublin

Lublin is die administratiewe hoofstad van die gelyknamige woiwodskap in die ooste van Pole en ook die grootste Poolse stad oos van die Wisła-rivier. Met 'n bevolking van meer as 350 000 is Lublin tans die negende grootste stad in die land. Dit is sowat 150 ki..  ︎  Lublin Wikipedia-bladsy

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.