Besighede in Sapporo

Industries

Besigheidsverspreiding volgens industrie
 Inkopies: 18,8%
 Restaurante: 17,4%
 bedryf: 9,5%
 Voedsel: 7,4%
 Medies: 6,8%
 Skoonheid & Spa's: 6,3%
 Tuisdienste: 5,6%
 Motor: 5,4%
 Ander: 22,8%
BedryfsbeskrywingAantal inrigtingsGemiddelde ouderdom van besigheidGemiddelde Google-graderingBesighede per 1 000 inwoners
Motoronderdele8363.70.5
Motorwerktuigkundige8063.60.5
Haarkappers26514.01.6
Skoonheidssalonne241416,8 jaar4.11.5
Publieke administrasie19423.81.2
Leningsmaatskappye12833.60.8
Gerieflikheidswinkel12463.40.8
Kruidenierswinkels en supermarkte18413.61.1
Algemene Kontrakteurs15553.60.9
Eiendom17713.61.1
Oprigting van geboue8493.90.5
Gesondheid en medies29853.41.8
Tandartse12253.70.7
Prokereurs regskunde10273.20.6
Rekenmeesters8413.40.5
Japanese restaurante211215 jaar3.91.3
Kafees143117,8 jaar4.00.9
Kroeë en tavernes117713,6 jaar3.90.7
Apteke13593.60.8
Klerewinkels8993.80.5
Oppervlak van Sapporo, Hokkaido1 121,1 km²
Bevolking1.6 miljoen
Manlike bevolking772141 (46,9%)
Vroulike bevolking875273 (53,1%)
Bevolkingsverandering vanaf 1975 tot 2015 -8,4%
Bevolkingsverandering vanaf 2000 tot 2015 -7,5%
Gemiddelde ouderdom44,3
Gemiddelde ouderdom van mans42,7
Gemiddelde Ouderdom, Vrouens45,7
Area Kodes11
WoongebiedeChuo Ward
LokaaltydMaandag 11:24
TydsoneJapan-standaardtyd
weer21.9°C min wolke
Lengte & Breedtegraad43.06667° / 141.35°
Poskodes005047061069

Kaart - Sapporo, Hokkaido

Bevolking Sapporo, Hokkaido

Jaar 1975 tot 2015
data1975199020002015
Bevolking1798608182741717807251647414
Bevolkingsdigtheid1604 / km²1629 / km²1588 / km²1469 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Bevolkingswisseling vanaf 2000 tot 2015 Sapporo

Vermindering van 7,5% van jaar 2000 tot 2015
PlekVerandering sedert 1975Verandering sedert 1990Verandering sedert 2000
Sapporo, Hokkaido-8,4%-9,9%-7,5%
Hokkaido-4,9%-8%-6,3%
Japan+13,6%+3,4%+0,6%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Gemiddelde ouderdom Sapporo, Hokkaido

Gemiddelde ouderdom: 44,3 jaar
PlekGemiddelde ouderdomMediaan ouderdom (vroulik)Mediaan ouderdom (manlik)
Sapporo, Hokkaido44,3 jaar45,7 jaar42,7 jaar
Hokkaido47,8 jaar49,6 jaar45,7 jaar
Japan45,2 jaar46,9 jaar43,5 jaar
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Sapporo, Hokkaido Bevolkingsboom

Bevolking volgens ouderdom en geslag
ouderdomManlikVroulik totale
Onder 5311433004261185
5-9322403130963549
10-14350443381668861
15-19403063990980215
20-24481084920397312
25-294955655063104620
30-345581160145115957
35-396400968262132271
40-445595461887117842
45-495226858938111206
50-544907355381104455
55-595629763463119761
60-646173770178131916
65-69447925312997921
70-74356254460580231
75-79289603976968729
80-84193443034049685
85 Plus118762983141708
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Bevolkingsdigtheid Sapporo, Hokkaido

Bevolkingsdigtheid: 1469 / km²
PlekBevolkinggebiedBevolkingsdigtheid
Sapporo, Hokkaido1.6 miljoen1 121,1 km²1469 / km²
Hokkaido5.2 miljoen83 510,2 km²61.9 / km²
Japan122.9 miljoen373 410,9 km²329.2 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Geskiedkundige Bevolking van Sapporo, Hokkaido

Geskatte bevolking vanaf 1710 tot 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [skakel] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Besigheidsverspreiding per prys vir Sapporo, Hokkaido

 matige: 59,9%
 goedkoop: 33,4%
 duur: 6%
 Baie Duur: 0,7%

Menslike Ontwikkelingsindeks (HDI)

Statistiese saamgestelde indeks van lewensverwagting, opvoeding en per capita-inkomste.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

CO2-emissies Sapporo, Hokkaido

Koolstofdioksied (CO2) -uitlatings per capita per ton per jaar
PlekCO2-emissiesCO2-emissies per capitaCO2-emissiesintensiteit
Sapporo, Hokkaido1 571 613 t0,95 t1 401 t/km²
Hokkaido8 083 022 t1,56 t96,8 t/km²
Japan541 995 101 t4,41 t1 451 t/km²
Sources: [skakel] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

CO2-emissies Sapporo, Hokkaido

CO2-emissies (metrieke ton/jaar) 20131 571 613 t
2013 CO2-emissies (metrieke ton/jaar) per capita0,95 t
2013 CO2 uitlaat-intensiteit (tonnes/km²/year)1 401 t/km²

Natuurlike gevare risiko

Relatiewe risiko uit 10
grondverskuiwingMedium (6)
sikloonHoog (9)
VolcanoHoog (9)
aardbewingMedium (6)
* Risiko's, veral met betrekking tot oorstromings of grondverskuiwings, is moontlik nie vir die hele gebied nie.
Sources:
1. Dilley, M., R.S. Chen, U. Deichmann, A.L. Lerner-Lam, M. Arnold, J. Agwe, P. Buys, O. Kjekstad, B. Lyon, and G. Yetman. 2005. Natural Disaster Hotspots: A Global Risk Analysis. Washington, D.C.: World Bank. https://doi.org/10.1596/0-8213-5930-4.
2. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Earthquake Hazard Distribution - Peak Ground Acceleration. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BZ63ZS.
3. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, and Norwegian Geotechnical Institute - NGI. 2005. Global Landslide Hazard Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4P848VZ.
4. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University, International Bank for Reconstruction and Development - The World Bank, and United Nations Environment Programme Global Resource Information Database Geneva - UNEP/GRID-Geneva. 2005. Global Cyclone Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4CZ353K.
5. Center for Hazards and Risk Research - CHRR - Columbia University, Center for International Earth Science Information Network - CIESIN - Columbia University. 2005. Global Volcano Hazard Frequency and Distribution. Palisades, NY: NASA Socioeconomic Data and Applications Center (SEDAC). https://doi.org/10.7927/H4BR8Q45.

Onlangse aardbewings in die omgewing

Grootte 3.0 en groter
DatumTydgrootteAfstanddieptePlekskakel
2019-05-0405:344,446,9 km133 590 m10km SSE of Chitose, Japanusgs.gov
2019-04-1900:054,657,7 km130 669 m7km SSW of Tomakomai, Japanusgs.gov
2019-01-2423:474,159 km125 820 m8km SSW of Tomakomai, Japanusgs.gov
2017-11-2709:054,439,1 km126 640 m4km SSW of Chitose, Japanusgs.gov
2017-03-1504:274,140 km138 240 m16km WNW of Tomakomai, Japanusgs.gov
2017-02-2509:024,246,7 km135 620 m7km NNE of Tomakomai, Japanusgs.gov
2016-02-2717:154,132,2 km169 570 m10km S of Iwamizawa, Japanusgs.gov
2016-02-0609:294,356,2 km145 060 m21km NNE of Date, Japanusgs.gov
2015-07-1514:144,454,3 km126 770 m2km SSE of Tomakomai, Japanusgs.gov
2015-05-0713:29433,3 km174 130 m11km NE of Tobetsu, Japanusgs.gov

Vind historiese aardbewings wat voorgekom het naby Sapporo, Hokkaido

Vroegste datum  Laaste datum 
 Grootte 3.0 en groter   Grootte 4.0 en groter   Grootte 5.0 en groter 

Sapporo, Hokkaido

Sapporo (札幌市, Sapporo-sji?) is die vyfde grootste stad in Japan volgens bevolking en die derde grootste volgens oppervlakte. Dit is die hoofstad van die Hokkaidō-prefektuur, geleë in die Isjikari-subprefektuur, en 'n ordinansie-aangewese stad van Japan. is b..  ︎  Sapporo Wikipedia-bladsy

Poskodes

Persentasie besighede per Poskodes in Sapporo
 Poskode 060: 24,9%
 Poskode 064: 11,4%
 Poskode 003: 10%
 Poskode 062: 8%
 Poskode 063: 7,9%
 Poskode 004: 7,7%
 Poskode 001: 7%
 Poskode 065: 5,5%
 Poskode 007: 5,3%
 Ander: 12,3%

Oor ons data

Die gegewens op hierdie bladsy word geskat met behulp van 'n aantal gereedskap en bronne wat in die openbaar beskikbaar is. Dit word voorsien sonder waarborg, en dit kan onakkuraathede bevat. Gebruik dit op eie risiko. Kyk hier vir meer inligting.